IPB

( | )

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ, 08.Μαι.2022 και ώρα 18:00 (7η αγωνιστική PLAY OFF S.L. 2021-2022)
V
ppppaaaassss
May 1 2022, 10:02 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ PLAY OFF ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ S.L. 2021-2022

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΟΚ

ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ - Κυριακή - 08.05.2022 και ώρα 18:00'

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής PLAY OFF - 6ης PLAY OUT

Για την επίσημη ενημέρωσή μας στα της ομάδος του ΠΑΟΚ:
https://www.paokfc.gr/

--------------------
ΚΟΚΚΙΝΑ - ΠΡΑΣΙΝΑ - ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ....ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ Σ`ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΑ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΛΕ

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟΥΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
ppppaaaassss
May 3 2022, 09:07 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα
https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/tickets...chdaypo7_21-22/
ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕ ΤOΝ Π.Α.Ο.Κ.
03.05.2022

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την έναρξη διάθεσης των εισιτηρίων για την 7η αγωνιστική των PLAY OFF της Super League Interwetten Ελλάδας και τον αγώνα με τον Π.Α.Ο.Κ. στο Ε.Σ.Ι. «Οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ», την ΚΥΡΙΑΚΗ 08/05 στις 18.00.

Για τον αγώνα Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Ο.Κ. θα ισχύσουν οι κάτωθι τιμές εισιτηρίων, τα οποία και θα πωλούνται στα εκδοτήρια στα γραφεία της Π.Α.Ε. στο ΠΕΑΚΙ και στη VIVA.gr:
ΘΥΡΕΣ 3-4-6 -> 30€
ΘΥΡΑ 9 -> 20€
ΘΥΡΑ 3VIP -> 40€
ΘΥΡΑ 5 GOLD -> 50€
Παιδικά έως 16 ετών (ημ. γεννήσεως 2005 και μετά) για τις θύρες 6 & 9 -> 10€

Το ωράριο λειτουργίας του τμήματος εισιτηρίων θα είναι:
ΤΡΙΤΗ έως ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ από 10:00 έως 20:00 και ΣΑΒΒΑΤΟ από 10:00 έως 15:00, ενώ μέσα από τη viva.gr διαθέσιμα στο σύνδεσμο:
https://www.viva.gr/tickets/festival/sports...agonon-2021/22/
Την ημέρα του αγώνα οι θύρες θα ανοίξουν στις 16.00 και παρακαλούμε για την έγκαιρη προσέλευση σας για την αποφυγή συνωστισμού και καθυστερήσεων κατά την είσοδο.

Βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας KYA3117/16.07.2021, ο δηλωθέν κάτοχος εισιτηρίου θα πρέπει απαραιτήτως να φέρει την αστυνομική ταυτότητα ή οποιοδήποτε αποδεικτικό έγγραφο ταυτοποίησης, το ΑΜΚΑ, καθώς και το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης από κορωνοϊό Covid-19 (έγχαρτη ή ηλεκτρονική μορφή).
Οι ανήλικοι άνω των δώδεκα (12) και έως δεκαεπτά (17) ετών θα πρέπει να προσκομίσουν PCR Test εντός εβδομήντα δύο (72) ωρών ή Rapid Test εντός σαράντα οκτώ (48) ωρών προ της διεξαγωγής του αγώνα, ενώ οι ανήλικοι έως και δώδεκα (12) ετών θα πρέπει να προσκομίσουν αρνητικό Self Test που έχει διενεργηθεί την ημέρα του αγώνα.
Βάσει του επικαιροποιημένου Πρωτόκολλου Διεξαγωγής Αγώνων η πώληση των εισιτηρίων μέσω του εκδοτηρίου στο ΠΕΑΚΙ θα σταματήσει το Σάββατο (07.05) στις 15:00, ενώ τα εκδοτήρια στο Ζωσιμάδες θα παραμείνουν κλειστά για όλο το διάστημα προπώλησης.
Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική τόσο κατά την είσοδό σας στις εγκαταστάσεις όσο και για την παραμονή σας σε αυτές καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης. Τυχόν παραβάσεις θα επιφέρουν ποινές αφενός στους παραβάτες αφετέρου στην γηπεδούχο ομάδα βάσει της κείμενης νομοθεσίας.

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ στο πλευρό της ομάδας μας, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ στο ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ.
ΠΑΣ στα ΕΥΚΟΛΑ, ΓΙΑΝΝΕΝΑΡΑ στα ΔΥΣΚΟΛΑ.

--------------------
ΚΟΚΚΙΝΑ - ΠΡΑΣΙΝΑ - ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ....ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ Σ`ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΑ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΛΕ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 3 2022, 09:12 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα
https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/mme-mat...aypo7-2021-22/#
ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΣΕΙΣ Μ.Μ.Ε. 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ PLAY OFF 2021-22
03.05.2022

Παρακαλούνται οι εκπρόσωποι των ΜΜΕ, οι φωτογράφοι, οι εικονολήπτες και οι τεχνικοί που επιθυμούν να εργαστούν στην αναμέτρηση με τον Π.Α.Ο.Κ., που θα διεξαχθεί στο Ε.Σ.Ι. “οι ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ” την Κυριακή 08/05, για την 7η αγωνιστική των PLAY OFF του πρωταθλήματος SUPER LEAGUE Interwetten, να αποστείλουν τα στοιχεία τους μέσω mail στο press@pasgiannina.gr το αργότερο μέχρι το Σάββατο (07.05) στις 18:00.

Λόγω των περιορισμένων θέσεων και των αυστηρών υγειονομικών πρωτοκόλλων, θα ικανοποιηθούν κατά προτεραιότητα τα μέσα υψηλής αναγνωσιμότητας και πανελλήνιας εμβέλειας, ενώ μετά τη λήξη της προθεσμίας δεν θα γίνει δεκτό κανένα αίτημα.

Αντίστοιχα το κάθε μέσο δύναται να εκπροσωπηθεί από έναν (1) δημοσιογράφο μόνο.

Όλοι όσοι προσέλθουν στο γήπεδο των Ζωσιμάδων για εργασία στον αγώνα οφείλουν να συμπληρώσουν το Δελτίο Καταγραφής Εισερχόμενου στην εγκατάσταση το οποίο θα πρέπει να προσκομίσουν στην είσοδο των δημοσιογραφικών θεωρείων κατά την άφιξή τους στο γήπεδο.

Για την είσοδο στους εργαζόμενους των ΜΜΕ θα γίνουν δεκτά: Πιστοποιητικά Εμβολιασμού ή Νόσησης, Rapid-Test 48 ωρών ή PCR-Test 72 ωρών.

Σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο διεξαγωγής αγώνα, η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη την διάρκεια παραμονής σας στα δημοσιογραφικά θεωρεία καθώς και σε όλους τους χώρους του γηπέδου.

ΔΕΛΤΙΟ_ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ_ΜΜΕ

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 5 2022, 06:11 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

https://super-fm.gr/83940/machi-na-prolavei...-o-ntomingketh/
Μάχη να προλάβει τον ΠΑΟΚ δίνει ο Σνάιντερ, μικροενοχλήσεις ο Ντομίνγκεθ
5 Μαΐου 2022 13:02

Σε σχετικά χαλαρούς ρυθμούς κινήθηκε η σημερινή προπόνηση των παικτών του ΠΑΣ Γιάννινα, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει και ασκήσεις με βάρη, αλλά και μικρά αγωνιστικά παιχνίδια.

Ο Ντομίνγκεθ που ένιωσε μία μικροενόχληση αποχώρησε λίγο νωρίτερα από το πρόγραμμα, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα με τη συμμετοχή του στο ματς της Κυριακής με τον ΠΑΟΚ.

Ο Σνάιντερ δεν προπονήθηκε ούτε σήμερα, αλλά δίνει μάχη να προλάβει τον αγώνα της Κυριακής κάνοντας τις κατάλληλες φυσιοθεραπείες. Οι πιθανότητες προς το παρόν είναι μοιρασμένες και ο κ. Μεταξάς θα τον περιμένει μέχρι τέλους.

Ο Μίνα που έλειπε το τελευταίο διάστημα με ίωση μπήκε σήμερα στην προπόνηση, αλλά απουσίαζε και πάλι λόγω ίωσης ο Σούλης.

Εν τω μεταξύ, το απόγευμα αναμένεται η απόφαση της πειθαρχικής της Super League για το αν θα υπάρξει τιμωρία του Περέα. Στον ΠΑΣ περιμένουν να δουν την εξέλιξη του θέματος αυτού, γιατί ο ΠΑΣ δεν έχει διαθέσιμους Μορέιρα και Κόντε, ο Μίνα μόλις σήμερα μπήκε στο πρόγραμμα, οπότε θα υπάρξει πρόβλημα στην επίθεση.

Τέλος, να σημειώσουμε ότι ο Κόντε βρέθηκε σήμερα στο Πανηπειρωτικό, αφού έχει ξεκινήσει γυμναστήριο, με στόχο να προλάβει έστω τα δύο τελευταία παιχνίδια της σεζόν με ΑΕΚ και Άρη.

https://super-fm.gr/83954/apallachthike-o-p...-prosechi-mats/
Απαλλάχθηκε ο Περέα, παίζει κανονικά στα προσεχή ματς
5 Μαΐου 2022 17:28

Εκδικάστηκε το μεσημέρι ενώπιον της πειθαρχικής της Super League η υπόθεση της παραπομπής του Χουάν Περέα για το επεισόδιο που υπήρξε στο τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Ο Κολομβιανός επιθετικός απαλλάχθηκε από την κατηγορία κι αυτό σημαίνει ότι θα αγωνιστεί κανονικά στα προσεχή ματς.

Η υπόθεση των ανθρώπων του Ολυμπιακού που ενεπλάκησαν κι εκείνοι στο επεισόδιο, αναβλήθηκε για αύριο.

Οι σημερινές αποφάσεις:
Tο Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο πήρε τις παρακάτω αποφάσεις στο πλαίσιο των συναντήσεων της 6ης αγ. Playoffs και 5ης αγ. Playouts.

Α/ PEREA MENTOZA (Ποδοσφαιριστής της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα): «Βάσει των αναφερομένων στο από 1/5/2022 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 1/5/2022 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα»: Απαλλάσσει τον εγκαλούμενο από την αποδιδόμενη σε αυτόν πειθαρχική παράβαση.

...
.....

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 6 2022, 09:22 AM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ -

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος (ΕΠΣ Δωδ/νήσου)
Α' Βοηθός: Κωσταράς Πολυχρόνης (ΕΠΣ Αιτ/νίας)
Β' Βοηθός: Κούλα Χασάν (ΕΠΣ Ξάνθης)
4ος Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Κύρκος Δημήτριος (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)
Διαιτητής VAR: TREIMANIS ANDRIS (ΛΕΤΟΝΙΑΣ)
Διαιτητής AVAR: Παπαδάκης Μιχαήλ (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Όλες οι διαιτησίες της αγωνιστικής: https://www.epo.gr/media/files/REFEREES/ORI...206PLAYOUTS.pdf

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 6 2022, 09:49 AM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

https://super-fm.gr/83982/o-sidiropoylos-st...imanis-sto-var/
Ο Σιδηρόπουλος στο ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ, ο Λετονός Τρεϊμάνις στο VAR
6 Μαΐου 2022 10:40

Δεν εισακούστηκε ούτε τώρα που έγινε δημοσίως το αίτημα του ΠΑΣ Γιάννινα για ξένους διαιτητές στους προσεχείς αγώνες, αλλά τουλάχιστον επελέγη Έλληνας διεθνής, ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου).

Τελευταία φορά είχε σφυρίξει αγώνα του ΠΑΣ στην Τούμπα τον Νοέμβριο του 2020 σε αγώνα που είχε ηττηθεί με 2-1, και πάλι τότε στο φινάλε.

Βοηθοί του θα είναι οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας) και Κούλα Χασάν (Ξάνθης). Τέταρτος θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).

Στο VAR θα βρίσκεται ο Λετονός Άντρις Τρεϊμάνις που είχε σφυρίξει στο πρώτο παιχνίδι κυπέλλου πέρυσι μέσα στα Γιάννινα το ΠΑΣ-Ολυμπιακός 1-1. Βοηθός VAR θα είναι ο Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου) και τέλος παρατηρητής ο Δημήτρης Κύρκος (Θεσπρωτίας).

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 6 2022, 06:26 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ
https://www.paokfc.gr/nea/20220506-to-metrima/
Το μέτρημα...

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 6 2022, 06:42 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

https://super-fm.gr/83992/metaxas-moy-leipe...ena-mats-video/
Μεταξάς: «Μου λείπει η αίσθηση της νίκης, καιρός να κερδίσουμε κι ένα ματς» (video)
6 Μαΐου 2022 13:40

Μπορεί μαθηματικά ο ΠΑΣ Γιάννινα να έχει μηδαμινές ελπίδες για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο, όμως για τον Ηρακλή Μεταξά στόχος παραμένει η νίκη σε κάθε παιχνίδι. Μάλιστα επειδή ο ΠΑΣ δεν κατάφερε ακόμα να πάρει τους 3 βαθμούς σε κάποιο παιχνίδι των playoffs, η αίσθηση της νίκης είναι κάτι που του λείπει όπως είπε.

Αναφορικά με τα αγωνιστικά προβλήματα ενόψει ΠΑΟΚ δήλωσε ότι πλην του Κόντε, δεν φαίνεται να υπάρχει άλλο πρόβλημα, αφού ο Ποζνάνσκι θα μπει στο πρόγραμμα το Σάββατο, με τους Σνάιντερ και Ντομίνγκεθ να είναι κανονικά στο πρόγραμμα σήμερα.

Τέλος, αναφέρθηκε στα μεταγραφικά, λέγοντας ότι ίσως ο Γκαρντάβσκι να αξιοποιηθεί του χρόνου ως δεξί μπακ, αν δεν βρεθεί το πολύ καλό και φτηνό που ψάχνει για “αντι-Σάλιακα” ο ΠΑΣ κι αυτό σημαίνει ότι θα ψαχτεί η ομάδα για παίκτη στα χαφ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του (στο τέλος δείτε το βίντεο):

Για τον ΠΑΣ Γιάννινα που έχει γίνει «μπελάς» για τις άλλες ομάδες που θεωρούσαν ότι θα έχουν εύκολο έργο απέναντί του και το αν αυτό ανεβάζει και τις απαιτήσεις για τη δική του ομάδα στα προσεχή παιχνίδια: «Δεν ξέρω αν ανεβάζει τις απαιτήσεις, γιατί ούτως ή άλλως η απαίτησή μου ήταν να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι. Έχουμε καιρό να κερδίσουμε και μου λείπει αυτή η αίσθηση. Είναι καιρός να κερδίσουμε κι ένα ματς».

Για τον ΠΑΟΚ που κι αυτός έχει καιρό να κερδίσει και έρχεται μετά από εντός έδρας ήττα που έκρινε και μαθηματικά το πρωτάθλημα: «Δεν νομίζω ότι θα επηρεαστεί ο ΠΑΟΚ. Στο «τσαφ» έχασε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, όπως κι εμείς. Ένα γκολ χώρισε εκείνους, ένα κι εμάς. Παραμένει μια μεγάλη ομάδα ο ΠΑΟΚ. Όλους τους αντιπάλους στα playoffs τους έχουμε ως φαβορί στα χαρτιά, αλλά εμείς θα το παλέψουμε με τις δικές μας δυνάμεις, σκέψεις και τακτικές και θα δούμε ποιο θα είναι τελικά το αποτέλεσμα».

Για το ότι παίζει πιο επιθετικά ο ΠΑΣ στα δύο τελευταία παιχνίδια και πότε θα μπορέσει να συνδυάσει αμυντικό και επιθετικό κομμάτι για να επιστρέψει στις νίκες: «Το περιμένω κάθε φορά. Το περίμενα και με τον Ολυμπιακό. Πήγαμε καλύτερα από την ΑΕΚ, δεν ήμασταν τόσο ανοιχτοί και μπορεί να κάνουμε τις επόμενες αγωνιστικές το επόμενο βήμα. Δεν θα πω ότι θα πάμε τέλεια, γιατί τότε πρέπει να σταματήσω να δουλεύω, δεν θα χρειάζεται προπόνηση και προπονητής. Σίγουρα, όμως, θέλω να φτάσουμε κοντά σ’ αυτό που μπορούμε να δώσουμε».

Για τη μη χρησιμοποίηση του Σάλιακα ως βασικού με τον Ολυμπιακό: «Είναι απλό, είναι δύο πράγματα. Δεν έκανε καλές προπονήσεις την προηγούμενη εβδομάδα, το συζήτησα μαζί του και συμφώνησε. Εκτός της τελευταία μέρα που εκεί το σκέφτηκα λιγάκι, αλλά δεν ήταν αυτός που ξέρω εγώ με το γνωστό πάθος. Και όταν μπήκε ως αλλαγή το είδαμε, γιατί κατευθείαν έκανε ένα φάουλ και πήρε κίτρινη. Στο 2ο γκολ δεν φταίει μόνο ένας, αλλά έχει κι αυτός την ευθύνη του που πήγε να φύγει μπροστά χωρίς να σκεφτεί την άμυνα και στην επιστροφή είχε αφήσει την τρύπα για την πάσα. Μετά όμως το βελτίωσε και πήγε πιο καλά. Καλύψαμε και τις τρύπες που είχαμε από αριστερά.

Το δεύτερο σκεπτικό ήταν ότι ξέρουμε ότι θα φύγει ο Σάλιακας. Η αγορά δεν μας έχει φέρει ακόμα το πολύ καλό και αρκετά οικονομικό και είπαμε να δοκιμάσουμε μήπως να ψάξουμε για χαφ, αντί για δεξί μπακ, γιατί ο Γκαρντάβσκι έδειξε ότι μπορεί να παίξει δεξί μπακ. Δεν είχα αμφιβολίες ότι θα μπορούσε, αλλά ήθελα να τον δούμε και μία φορά σε αγώνα. Από εκεί και πέρα μπορούμε πιο εύκολα να κάνουμε τα επόμενα βήματα στα μεταγραφικά».

Για το γεγονός ότι η ομάδα καλείται να παίξει 4 ματς σε 10 μέρες ενώ έχει ένα μικρό ρόστερ: «Το σκέφτομαι, αλλά δεν με προβληματίζει. Δεν μπορώ να κάνω κάτι, αυτοί είμαστε, με αυτές τις δυνάμεις, αυτό το ρόστερ, αυτές τις δυνατότητες για αλλαγές. Ό,τι είναι να βγει, θα βγει. Εγώ θέλω να μπω και να νικήσω τα παιχνίδια. Θα σκεφτώ με τους συναδέλφους μου στο τεχνικό τιμ, τι πιστεύουμε για εκείνη την ημέρα ότι είναι το καλύτερο να κάνουμε. Θα είναι το ροτέισον; Θα είναι οι ίδιοι παίκτες που μπορεί να είναι πιο κουρασμένοι; Θα το δούμε, δεν έχω αποφασίσει ακόμα το πλάνο. Πηγαίνουμε παιχνίδι με παιχνίδι».

Σχετικά με τις απουσίες που θα έχει ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ: «Ο Ποζνάνσκι μας είπε ο γιατρός ότι θα προσπαθήσει να μπει αύριο. Αν μπει κι αυτός θα είμαστε κομπλέ και θα λείπει μόνο ο Κόντε. Ο Σνάιντερ και ο Ντομίνγκεθ μπήκαν σήμερα κανονικά, δεν νιώθουν τίποτα. Τον Ντομίνγκεθ τον προσέξαμε λίγο παραπάνω σήμερα, έκανε λιγότερη προπόνηση. Να μην πω πολλά λόγια, γιατί έχουμε άλλη μία προπόνηση».

Για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και αν έχει ξεκινήσει: «Εννοείται. Το έχω απαντήσει και πάλι αυτό. Όλο τον χρόνο κάνουμε σχεδιασμό, σκεφτόμαστε, συζητάμε και όταν είναι η ώρα θα δείτε τις αποφάσεις».

Για το αν εκτιμά ότι θα μείνει ο κορμός, αν εξαιρέσουμε Πίρσμαν και Σάλιακα: «Θα το δούμε, θα το δούμε».

TO VIDEO: ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΜΕΤΑΞΑ 6 5 2022 https://www.youtube.com/watch?v=nqWIYMujyjc

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 7 2022, 06:44 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
https://www.facebook.com/PASGianninaFC/posts/399355038863175
Η αποστολή της ομάδας μας για τον αυριανό αγώνα στο ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ με τον ΠΑΟΚ
07.05.2022

20 ποδοσφαιριστές έχει επιλέξει ο προπονητής μας κ.Μεταξάς για την αποστολή του αγώνα με τον Π.Α.Ο.Κ. και την 7η αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 7 2022, 06:58 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

https://www.agon.gr/athlitika/70201/eikosi-...hi-me-ton-paok/
Είκοσι παίκτες στη μάχη με τον ΠΑΟΚ
Βαγγέλης Γυφτόπουλος 07/05/2022 16:06

Με πρωινή προπόνηση ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ που θα γίνει αύριο Κυριακή 8 Μαΐου και ώρα 18.00 στο στάδιο «Ζωσιμάδες».

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Κόντε, Μορέιρα που ήταν εκτός και στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, ο Ποζνάνσκι που κάθισε στον πάγκο στο Καραϊσκάκη αφού χθες ένιωσε πάλι ενοχλήσεις στο πόδι, όπως και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Σούλης που έχει ίωση. Εκτός έμειναν επίσης οι Λώλης και Καραγιάννης.
Ο Ηρακλής Μεταξάς πήρε στην αποστολή είκοσι παίκτες που είναι: Λοντίγκιν, Αθανασίου, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Οικονομόπουλος, Καραχάλιος, Κύρκος, Στάνκο, Σιόντης, Ρίζος, Λιάσος, Γκαρντάφσκι, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μίνα, Περέα.

https://www.agon.gr/athlitika/70203/dipsaei...quot-agiax-tis/
Διψάει για την πρώτη νίκη ο “Άγιαξ της Ηπείρου”
Βαγγέλης Γυφτόπουλος 07/05/2022 16:14

Τον ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί ο ΠΑΣ Γιάννινα για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ, σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 6 το απόγευμα με τηλεοπτική μετάδοση από τη NOVA.

O «Άγιαξ της Ηπείρου» ψάχνει για την πρώτη νίκη, περισσότερο για λόγους γοήτρου και να αποδείξει σε όλους ότι μόνο τυχαία δεν είναι η φετινή πορεία του. Άλλος στόχος δεν υπάρχει καθώς έχασε κάθε ελπίδα για την 4η θέση που εξασφαλίζει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Ο ΠΑΟΚ καίγεται περισσότερο για βαθμούς, αφού έχει καιρό να κερδίσει και δεν έχει εξασφαλισμένη και μαθηματικά την 2η θέση, αφού η διαφορά από τον Παναθηναϊκό μειώθηκε στους 6 βαθμούς. Επιπλέον ο «Δικέφαλος» προέρχεται και από το «κάζο» της περασμένης Τετάρτης όπου έχασε με σκορ 2-1 στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, βλέποντας τους ερυθρόλευκους να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του τίτλου μέσα στην Τούμπα, ανοίγοντας μάλιστα και σαμπάνιες. Άγχος στο αυριανό παιχνίδι θα έχει ο ΠΑΟΚ και όχι ο ΠΑΣ. Οι κυανόλευκοι των Ιωαννίνων με λίγη προσοχή και τύχη και με καθαρή διαιτησία μπορούν να δείξουν την αξία τους και να φτάσουν στη νίκη ή τέλος πάντων να παλέψουν για το καλύτερο.
Ο προπονητής Ηρακλής Μεταξάς, στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου, αναφερόμενος στο αυριανό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, έδωσε το σύνθημα νίκης σημειώνοντας και τα εξής: «Έχουμε πολύ καιρό να κερδίσουμε και μου λείπει αυτή η αίσθηση. Ήρθε ο καιρός να κερδίσουμε και ένα ματς. Δεν νομίζω ότι θα επηρεαστεί ο ΠΑΟΚ επειδή έχασε από τον Ολυμπιακό. Στο «τσαφ» έχασε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, όπως κι εμείς. Ένα γκολ χώρισε εκείνους, ένα κι εμάς. Παραμένει μια μεγάλη ομάδα ο ΠΑΟΚ. Όλους τους αντιπάλους στα πλέι οφ τους έχουμε να είναι αυτοί φαβορί για τη νίκη θεωρητικά, αλλά εμείς θα το παλέψουμε το παιχνίδι με τις δικές μας δυνάμεις, σκέψεις και τακτικές και θα δούμε ποιο θα είναι τελικά το αποτέλεσμα». Σε ερώτηση γιατί δεν ξεκίνησε τον Σάλιακα δεξιό αμυντικό στο προηγούμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, αλλά έβαλε στη θέση του τον Γκαρντάφσκι, αναγκαζόμενος στη συνέχεια να περάσει τον Σάλιακα στον αγώνα, ανέφερε: «Είναι απλό, είναι δύο πράγματα. Δεν έκανε καλές προπονήσεις την προηγούμενη εβδομάδα, το συζήτησα μαζί του και συμφώνησε. Εκτός της τελευταία μέρα που εκεί το σκέφτηκα λιγάκι, αλλά δεν ήταν αυτός που ξέρω εγώ με το γνωστό πάθος. Και όταν μπήκε ως αλλαγή το είδαμε, γιατί κατευθείαν έκανε ένα φάουλ και πήρε κίτρινη. Στο δεύτερο γκολ δεν φταίει μόνο ένας, αλλά έχει κι αυτός την ευθύνη του που πήγε να φύγει μπροστά χωρίς να σκεφτεί την άμυνα και στην επιστροφή είχε αφήσει την τρύπα για την πάσα. Μετά όμως το βελτίωσε και πήγε πιο καλά. Καλύψαμε και τις τρύπες που είχαμε από αριστερά. Το δεύτερο σκεπτικό ήταν ότι ξέρουμε ότι θα φύγει ο Σάλιακας. Η αγορά δεν μας έχει φέρει ακόμα το πολύ καλό και αρκετά οικονομικό και είπαμε να δοκιμάσουμε μήπως να ψάξουμε για χαφ, αντί για δεξί μπακ, γιατί ο Γκαρντάβσκι έδειξε ότι μπορεί να παίξει δεξί μπακ. Δεν είχα αμφιβολίες ότι θα μπορούσε, αλλά ήθελα να τον δούμε και μία φορά σε αγώνα. Από εκεί και πέρα μπορούμε πιο εύκολα να κάνουμε τα επόμενα βήματα στα μεταγραφικά». Σε άλλη ερώτηση για το σφιχτό πρόγραμμα στη συνέχεια, όπου σε διάστημα 10 ημερών υπάρχουν 4 παιχνίδια ανέφερε: «Το σκέφτομαι, αλλά δεν με προβληματίζει. Δεν μπορώ να κάνω κάτι, αυτοί είμαστε, με αυτές τις δυνάμεις, αυτό το ρόστερ, αυτές τις δυνατότητες για αλλαγές. Ό,τι είναι να βγει, θα βγει».

ΠΙΘΑΝΗ ΕΝΔΕΚΑΔΑ
Από το μέτωπο των τραυματιών τα νέα ήταν χθες ευχάριστα, καθώς προπονήθηκαν κανονικά οι Σνάιντερ και Ντομίνγκεθ. Απόντες θα είναι οι τραυματίες Κόντε, Ποζνάνσκι, Μορέιρα, ο Λώλης και ο Σούλης που έχει ίωση. Κατά πάσα πιθανότητα ο ΠΑΣ αναμένεται να ξεκινήσει με τερματοφύλακα τον Λοντίγκιν, δεξιό αμυντικό τον Σάλιακα, αριστερό τον Πίρσμαν, στόπερ τους Κάργα, Εραμούσπε, στο κέντρο τους Καραχάλιο, Στάνκο, Γκαρντάφσκι, Ντομίνγκεθ και στην επίθεση Περέα με Σνάιντερ. Στη διάθεση του κ. Μεταξά είναι και οι Παντελάκης, Αθανασίου, Μπρένερ, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Σιόντης, Μίνα, Ρίζος, Κύρκος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Ο ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
Διαιτητής του αυριανού αγώνα ορίστηκε ο διεθνής και έμπειρος ρέφερι Τάσος Σιδηρόπουλος από τον σύνδεσμο Δωδεκανήσου. Είχε διευθύνει τον περσινό αγώνα ΠΑΟΚ – ΠΑΣ 2-1. Βοηθοί του θα είναι οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας) και Κούλα Χασάν (Ξάνθης). Τέταρτος θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Στο VAR θα βρίσκεται ο Λετονός Άντρις Τρεϊμάνις που είχε σφυρίξει στο πρώτο παιχνίδι κυπέλλου πέρυσι μέσα στα Γιάννινα το ΠΑΣ-Ολυμπιακός 1-1. Βοηθός VAR θα είναι ο Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου) και τέλος παρατηρητής ο Δημήτρης Κύρκος (Θεσπρωτίας).

ΟΙ ΦΕΤΙΝΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ
Στη φετινή σεζόν, ο ΠΑΣ στην πρεμιέρα των αγώνων (Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου 2021) κέρδισε 1-0 μέσα στην Τούμπα με γκολ του Πέδρο Κόντε. Στο παιχνίδι του δευτέρου γύρου που έγινε την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου στο στάδιο «Ζωσιμάδες», ο ΠΑΟΚ συνέτριψε τον ΠΑΣ με σκορ 4-0. Δύο γκολ σημείωσε ο Κούρτιτς και από ένα οι Ντάγκλας Αουγκούστο και Άκπομ. Πρεμιέρα στα έξτρα παιχνίδια των πλέι οφ ο ΠΑΣ έκανε πάλι στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ. Νικητής ο Δικέφαλος με σκορ 1-0. Το γκολ της νίκης στο 91’ ο Άκπομ.

………………………….

ΠΛΕΪ ΟΦ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑΣ
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΜΑΙΟΥ

18.00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ (NOVAsports prime)
19.30 ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (COSMOTEsport 1)
21.00 Άρης – Ολυμπιακός (NOVAsports prime)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ
(6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Παναθηναϊκός 12
Ολυμπιακός 11
Άρης 8
ΠΑΟΚ 7
ΑΕΚ 6
ΠΑΣ Γιάννινα 3

ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 26+6 αγώνες)
Ολυμπιακός 76
——————————————-
ΠΑΟΚ 60
Παναθηναϊκός 54
Άρης 53
———————————————–
ΑΕΚ 52
ΠΑΣ Γιάννινα 43
ΣΗΜ: Η πρώτη ομάδα θα ανακηρυχτεί πρωταθλήτρια και θα λάβει μέρος στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι ομάδες στις θέσεις 2-4 θα συμμετάσχουν στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

………………………………….

ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑΣ
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΜΑΙΟΥ

19.30 Απόλλων Σμύρνης – Λαμία (COSMOTEsport 2)
19.30 Ατρόμητος – Ιωνικός (NOVAsports prime)
19.30 Παναιτωλικός – Βόλος (COSMOTEsport 3)
ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΜΑΙΟΥ
16.00 ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης (COSMOTEsport 2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ
(5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ιωνικός 13
Ατρόμητος 9
Απόλλων Σμύρνης 7
Λαμία 6
Βόλος 6
Αστέρας Τρίπολης 5
Παναιτωλικός 4
ΟΦΗ 4

ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 26+5 αγώνες)
ΟΦΗ 41
Αστέρας Τρίπολης 40
Ιωνικός 39
Βόλος 36
Παναιτωλικός 36
Ατρόμητος 32
………………………………………………………..
Λαμία 24
…………………………………………………………
Απόλλων Σμύρνης 20

ΣΗΜ: Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται απευθείας στη Σούπερ Λίγκα 2. Η προτελευταία θα δώσει αγώνα μπαράζ με την 2η ομάδα της Σούπερ Λίγκας 2 και ο νικητής θα συμμετάσχει στο επόμενο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 1.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 7 2022, 07:10 PM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

https://super-fm.gr/84027/choris-konte-pozn...y-pas-giannina/
Χωρίς Κόντε, Ποζνάνσκι, Μορέιρα η αποστολή του ΠΑΣ Γιάννινα
7 Μαΐου 2022 16:10

Με την τελευταία πρωινή χαλαρή προπόνηση ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ. Για τον ΠΑΣ ξεκινάει ένα απαιτητικό δεκαήμερο ως τις 17 Μαΐου που θα ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα και ο κ. Μεταξάς έχει σχετικά λίγες απουσίες να διαχειριστεί αυτό το διάστημα.

Στην αποστολή είναι οι: Λοντίγκιν, Αθανασίου, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Οικονομόπουλος, Καραχάλιος, Κύρκος, Στάνκο, Σιόντης, Ρίζος, Λιάσος, Γκαρντάβσκι, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μίνα και Περέα

Εκτός έμειναν οι Κόντε, Μορέιρα, Ποζνάνσκι που είναι τραυματίες, ο Σούλης που ολοκλήρωσε την περίοδο της καραντίνας μετά από ίωση μόλις σήμερα και οι Λώλης και Καραγιάννης.

https://super-fm.gr/84025/den-chalaronei-ka...o-pas-giannina/
Δεν χαλαρώνει και συνεχίζει να ψάχνει την πρώτη νίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα
7 Μαΐου 2022 12:13

Παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει πλέον ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο να κυνηγήσει το αποτέλεσμα στα τελευταία ματς της σεζόν, ο κ. Μεταξάς έχει διαμηνύσει σε όλους τους τόνους ότι θέλει να δει την ομάδα του να παίρνει νίκες στα playoffs, διατηρώντας αυτήν τη μαχητική εικόνα που είχε σε όλα τα ματς μέχρι τώρα.

Ενόψει ΠΑΟΚ, λοιπόν, η ομάδα δεν χαλαρώνει και δεν κατεβάζει ρυθμούς και θα προσπαθήσει να διεκδικήσει την Κυριακή (18:00) τους 3 βαθμούς, αποδεικνύοντας ότι δεν την επηρεάζουν ονόματα και φανέλες.

Σύμμαχος στην προσπάθεια είναι και οι λιγοστές απουσίες που έχει η ομάδα και οι οποίες δεν επηρεάζουν σημαντικά τα πλάνα του προπονητή. Ο Ποζνάνσκι τελικά δεν κατάφερε σήμερα να μπει στην προπόνηση, οπότε μάλλον θα μείνει εκτός αποστολής. Ο Κόντε έκανε μόνο το αρχικό ζέσταμα και στη συνέχεια ακολούθησε ατομικό και τέλος ο Μορέιρα είναι εκτός μέχρι το τέλος της σεζόν. Αυτοί οι τρεις θα είναι οι σίγουροι απόντες και από εκεί και πέρα θα αποκλειστούν και άλλοι τρεις από την αποστολή που θα ανακοινωθεί το μεσημέρι.

Το αν θα υπάρξουν κάποιες εκπλήξεις στην αρχική ενδεκάδα, όπως του Σάλιακα την προηγούμενη εβδομάδα, αυτό είναι θέμα του κ. Μεταξά να το αποφασίσει κρίνοντας από τα όσα είδε αυτήν την εβδομάδα στις προπονήσεις και αν ανταποκρίθηκαν οι παίκτες του στις απαιτήσεις του.

Θέλει επιστροφή στις νίκες ο ΠΑΟΚ
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έρχεται στα Γιάννενα όπως και στον Β’ γύρο της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, δηλαδή «πληγωμένος» από συνεχή άσχημα αποτελέσματα. Τότε το 0-4 στους «Ζωσιμάδες» ήταν το εφαλτήριο να κάνει μια πορεία που τον οδήγησε να σε βαθμολογική εκτόξευση στο πρωτάθλημα, σε επιτυχίες στην Ευρώπη και φυσικά ως τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδος. Προφανώς στον ΠΑΟΚ θα θέλουν να κάνουν και πάλι επανεκκίνηση, αλλά από την άλλη ο ΠΑΣ θέλει να τον επιβαρύνει με ένα ακόμα αρνητικό αποτέλεσμα.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου θα έχει αρκετά προβλήματα, αφού θα έχει σίγουρα έξι παίκτες εκτός αποστολής. Ο Κρέσπο είναι τραυματίας από τον αγώνα με τον Ολυμπιακό, λόγω χτυπήματος στην αριστερή ποδοκνημική. Ο Μπίσεσβαρ ταλαιπωρείται από κάκωση και κάνει ατομικό πρόγραμμα. Παράλληλα, εκτός παραμένουν οι Βιεϊρίνια, Ζαμπά, Ελ Καντουρί και Αουγκούστο, οι οποίοι συνεχίζουν τις θεραπείες τους.

Σιδηρόπουλος ο «ρεφ»
Δεν εισακούστηκε ούτε τώρα το αίτημα του ΠΑΣ Γιάννινα για ξένους διαιτητές στους προσεχείς αγώνες κι έτσι ο Κλάτενμπεργκ στέλνει τον Τάσο Σιδηρόπουλο (Δωδεκανήσου) να διευθύνει το παιχνίδι. Διεθνής διαιτητής μεν, αλλά όταν είχε σφυρίξει τον αγώνα του ΠΑΣ στην Τούμπα τον Νοέμβριο του 2020 είχε δώσει τους 3 βαθμούς της νίκης στους Θεσσαλονικείς, γυρνώντας μόνος του το ματς! Είχε αποβάλει άδικα τον Εραμούσπε και στο τέλος είχε αγνοήσει φάουλ στον Πίρσμαν στη φάση με την οποία έγινε το 2-1 στις καθυστερήσεις.

Βοηθοί του θα είναι οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας) και Κούλα Χασάν (Ξάνθης). Τέταρτος θα είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).

Στο VAR θα βρίσκεται ο Λετονός Άντρις Τρεϊμάνις που είχε σφυρίξει στο πρώτο παιχνίδι κυπέλλου πέρυσι μέσα στα Γιάννινα το ΠΑΣ-Ολυμπιακός 1-1. Βοηθός VAR θα είναι ο Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου) και τέλος παρατηρητής ο Δημήτρης Κύρκος (Θεσπρωτίας).

https://super-fm.gr/84039/loytseskoy-echei-...o-pas-giannina/
Λουτσέσκου: «Έχει πνεύμα μαχητή ο ΠΑΣ Γιάννινα»
7 Μαΐου 2022 19:43

Το εγκώμιο του ΠΑΣ Γιάννινα έπλεξε ο Ραζβάν Λουτσέσκου με δηλώσεις του στη NOVA λίγο πριν την αυριανή αναμέτρηση. Όπως είπε ο Ρουμάνος τεχνικός, ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει πνεύμα μαχητή και είναι μια καλά οργανωμένη ομάδα.

Αναλυτικά:
«Είναι ένα παιχνίδι απέναντι σε μία πολύ καλά οργανωμένη ομάδα, με σκληρή δουλειά στην άμυνα κι έναν προπονητή που την προετοιμάζει πολύ καλά. Έχω μία πλήρη εικόνα για τον ΠΑΣ Γιάννινα το τελευταίο διάστημα, καθώς έχει πνεύμα μαχητή έως το τέλος», ανέφερε ο προπονητής του ΠΑΟΚ στην κάμερα της Nova και πρόσθεσε:

«Σίγουρα μιλάμε για δύο διαφορετικά στιλ παιχνιδιού που χρησιμοποιούν οι δύο ομάδες. Ο ΠΑΣ είναι μία ομάδα που σε περιμένει πίσω και κλείνει χώρους, εμείς είμαστε μία ομάδα που θέλει να έχει την κατοχή και να δημιουργεί ώστε να βρει χώρους μέσα από αυτό. Αντιλαμβανόμαστε πολύ καλά τις συνθήκες που υπάρχουν και θα πάμε να παλέψουμε απέναντι σε μία ομάδα των playoffs».

https://super-fm.gr/84033/leyteris-pantazis...zei-tin-psychi/
Λευτέρης Πανταζής: «Καλή ομάδα ο ΠΑΣ, σου βγάζει την ψυχή»!
7 Μαΐου 2022 16:42

Ο Λευτέρης Πανταζής βρέθηκε στο στούντιο του Metropolis Θεσσαλονίκης, στην εκπομπή «Στη Σέντρα» και μεταξύ άλλων μίλησε για τον αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ.

Σχετικά, λοιπόν, με το αυριανό παιχνίδι ο δημοφιλής τραγουδιστής είπε: «Θα δυσκολευτεί πολύ ο ΠΑΟΚ να κερδίσει, ο ΠΑΣ σου βγάζει τη ψυχή, είναι καλή ομάδα. Δύσκολα ή εύκολα ο ΠΑΟΚ πρέπει να νικήσει, γιατί μετά θα έχει προβλήματα αν δεν κερδίσει. Ο Περέα μπορεί να αλλάξει ένα παιχνίδι.

Μου αρέσει πολύ ο Λουτσέσκου, γιατί έχει καλή ψυχολογία, έχει 20 ποδοσφαιριστές στην ομάδα και έχει βρει το κουμπί του καθενός, έχει καταφέρει να έχει τους παίκτες σαν παιδιά του».

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 8 2022, 10:38 AM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την διοργανώτρια Super League
https://www.slgr.gr/el/article/proanaggelia...iannina-paok-2/
Προαναγγελία αγώνα: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
8 Μαΐου 2022, 00:03

Στις καλές εμφανίσεις που έχει κάνει ως τώρα θέλει να στηριχθεί ο ΠΑΣ Γιάννινα για να κυνηγήσει και την πρώτη νίκη του στα Playoffs. Αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ, που δεν έχει νίκη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια του και τώρα δεν αισθάνεται σίγουρος για την δεύτερη θέση.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα
Παραμένει χωρίς νίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα στα Playoffs, έχοντας τρεις ήττες, τις δύο από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στο τέλος του αγώνα. Αν η ΑΕΚ κάνει καλύτερο αποτέλεσμα από τον ΠΑΣ, αυτός θα είναι και μαθηματικά έκτος.
Συνολικά δεν έχει νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια του με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Έχει να κάνει νίκη από τις 28 Φεβρουαρίου, 1-0 τη Λαμία. Δέχτηκε έξι γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια, όσα είχε δεχτεί συνολικά στα δέκα προηγούμενα. Παράλληλα όμως πέτυχε τέσσερα γκολ στα δύο τελευταία, ενώ είχε δύο στα προηγούμενα επτά.
Στην έδρα του δεν έχει κάνει νίκη στα τρία τελευταία, χάνοντας από την ΑΕΚ μετά τις ισοπαλίες με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.

Πρώτοι σε αγώνες: Σάλιακας και Κάργας από 32, Εραμούσπε και Περέα από 30.
Πρώτοι σε γκολ: Περέα 7, Εραμούσπε 6, Κάργας 3.

Οι έξι τελευταίοι αγώνες
13.03.2022: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0
20.03.2022: ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-1 (Περέα)
03.04.2022: Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα 0-0
10.04.2022: ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός 0-0
18.04.2022: ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ 2-3 (Περέα 2)
01.05.2022: Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-2 (Περέα, Σνάιντερ)

Το πρόγραμμα
08.05.2022: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ
11.05.2022: ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
14.05.2022: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
17.05.2022: ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

Ο ΠΑΟΚ
Για όγδοο επίσημο παιχνίδι χωρίς νίκη έμεινε ο ΠΑΟΚ, χάνοντας την Τετάρτη από τον Ολυμπιακό, στο παιχνίδι που εκκρεμούσε. Κάτι τέτοιο έχει να συμβεί έξι χρόνια. Επίσης για τον ΠΑΟΚ ήταν το τέταρτο παιχνίδι πρωταθλήματος χωρίς νίκη, όπου έχει χάσει τα τρία. Προηγούμενη φορά που δεν κέρδισε τέσσερα παιχνίδια ήταν πριν από δύο χρόνια.
Πριν χάσει από τον Παναθηναϊκό στις 3 Απριλίου, δεν είχε ήττα στα προηγούμενα 16 για το πρωτάθλημα.
Ο ΠΑΟΚ έχει να κάνει νίκη από τις 20 Μαρτίου, όταν επικράτησε της ΑΕΚ στην Αθήνα.
Χάνοντας από τον Ολυμπιακό έχασε και την καλύτερη επίθεση που είχε σε όλη τη διάρκεια της σεζόν. Τώρα έχει 55 γκολ και ο Ολυμπιακός 56.
Δεν έχει σκοράρει σε τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, τα τρία με τον Άρη!
Εκτός έδρας έχασε τα δύο τελευταία, από Άρη και Παναθηναϊκό, αφού δεν είχε ήττα στα επτά προηγούμενα, με πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες.

Πρώτοι σε αγώνες: Πασχαλάκης 50, Μπίσεσβαρ 49, Ζίφκοβιτς 48.
Πρώτοι σε γκολ: Κούρτιτς 18, Άκπομ 10, Ζίβκοβιτς 7.

Οι τελευταίοι έξι αγώνες
14.04.2022: ΠΑΟΚ – Μαρσέιγ (Conference League) 0-1
17.04.2022: Άρης – ΠΑΟΚ 1-0 (κόκκινη Μιχάι)
21.04.2022: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (Κύπελλο) 0-0
27.04.2022: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (Κύπελλο) 1-1 (παράταση) (Τσολάκ, κόκκινη Αουγκούστο)
01.05.2022: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1-1 (Τσολάκ)
04.05.2022: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-2 (Μουργκ)

Το πρόγραμμα
08.05.2022: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ
11.05.2022: ΠΑΟΚ – Άρης
14.05.2022: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
17.05.2022: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
21.05.2022: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (Κύπελλο)

Μεταξύ τους
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τα δύο τελευταία παιχνίδια μεταξύ τους, μετά την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος το Σεπτέμβρη στην Τούμπα. Αυτή είναι η μοναδική νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα στα 10 τελευταία παιχνίδια, με τον ΠΑΟΚ να έχει κερδίσει τα άλλα εννέα.
Δεν έχουν ισοπαλία στα 13 τελευταία, με τον ΠΑΣ να έχει τρεις νίκες και τον ΠΑΟΚ 10. Η τελευταία ισοπαλία ήταν πριν από επτά και πλέον χρόνια στην Τούμπα>
Στα Γιάννενα ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει νίκη και στις πέντε τελευταίες επισκέψεις του, έχοντας δεχτεί ένα γκολ σε αυτές. Ο ΠΑΣ νίκησε για τελευταία φορά τον Αύγουστο του 2015. Δεν έχουν ισοπαλία στα 10 τελευταία, με τον ΠΑΟΚ να έχει οκτώ νίκες και τον ΠΑΣ Γιάννινα δύο.

Η ιστορία
Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 13
Ισοπαλίες: 11
Νίκες ΠΑΟΚ: 31

Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα
Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 8
Ισοπαλίες: 7
Νίκες ΠΑΟΚ: 12

Οι φετινοί αγώνες
12.09.2021: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1
(86΄σουτ Πέδρο Κόντε)
15.12.2021: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 0-4
(31’ πέναλτι Κούρτιτς, 63’ σουτ Κούρτιτς, 68’ σουτ Αουγκούστο, 89’ σουτ Άκπομ)
13.03.2022: ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0
(90’ σουτ Άκπομ)

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
May 8 2022, 10:54 AM

Forum Maniac

Members
55,737
4-March 07
1,288

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ
Λουτσέσκου: "Αντιλαμβανόμαστε τις συνθήκες"

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ΚΑΙΣΑΡΑΣ
May 8 2022, 07:49 PM

Forum Maniac

Members
1,729
7-September 03
σπιτ'
15

Τοροσιδη, Αβραάμ και μουρικη, αν θέλετε, βγάλτε τον λίγο από το στόμα γιατί θέλω να κατουρησω.
ΠΟΥΤΑΝΕΣ

--------------------
Ο ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΕΓΙΝΕΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΠΥΡΡΟΥ
ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΒΑΦΤΙΣΑΝΕ <<Ο AJAX ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ>>

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΙ ΟΛΑ Τ' ΑΛΛΑ ΞΙΚ' ΚΑΙ ΠΑΣΤΡΑ

ΠΑΣ ΚΛΑΡΙΝΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΚΑΖΙΝΟ

ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΛΑΡΙΝΟ:
ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΜΑΤΑ

not a supporters club but a supporters brotherhood

+Quote Post
Σ.Φ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝ...